Kristalize Su Yalıtımı Ne Kadar Sürer?

Kristalize Su Yalıtımı Ne Kadar Sürer?

Kristalize Su Yalıtımı Ne Kadar Sürer?

Kristalize su yalıtımı uygulamasının ne kadar sürdüğü uygulama yapılmadan önceki hazırlıkların tamamlanmasına bağlıdır. Su yalıtımı yapılmadan önceki hazırlıklar oldukça önemlidir. Kristalize su yalıtımı uygulanacak bölge öncelikle temizlenir. Bu temizleme, toz yağ boya ve kür kalıntılarını tamamen yok etmekten geçer.
Kristalize su yalıtımı yapılması için temizlik aşamasından sonra betonun zarar görmüş yerlerinin tamir edilmesi ve onarılması aşamasına geçilir. Eğer bu işlem yapılmazsa su yalıtımı işe yaramaz. Dolayısıyla ekipler tarafından betonun çürümüş sıva çatlağı olmuş patlamış zarar görmüş her tarafı doldurulur ve onarılır.
 

Negatif Kristalize Su İzolasyonu

Kristalize su yalıtımı uygulamasından önce binanın uygulama yapılacak alanlarının onarımı gerçekleşir. Zeminde birikmiş sular tahliye edilir. Kristalize su yalıtımı yapılacak alanlarda, öncelikle alandaki çatlaklar delikler pürüzlü yerler tamir edilerek doldurulur ve pürüzsüz hale getirilir.
Negatif kristalize su izolasyonu sırasında binanın belli bölgeleri özellikle neme ve suya maruz bırakılarak nem tutma kapasitesi ölçülerek ona göre bir proje gerçekleşir. Binadaki kullanılan malzeme binanın sulak alanlarda olması veya bina içinde yağışa maruz kalma oranının değişkenlik göstermesinden dolayı her binanın su tutma kapasitesi farklıdır. Dolayısıyla su yalıtımı ne kadar sürer sorusunun cevabı binadaki bu değişkenler göz önünde bulundurularak uzman ekipler tarafından değerlendirilir. Ancak 8 katlı bir binanın yalıtımı ortalama olarak 1 ay civarında sürebilmektedir. Eğer bina haddinden fazla eski ve yıpranmış ise bu süre uzar.
 

Kristalize Su Yalıtımı Fiyat

Kristalize su yalıtımı fiyatı binada yalıtım yapılmadan önceki tamirat işlemlerinin miktarına göre değişmektedir. 0 ile 10 yıllık arasında olan yeni yapılarda yalıtım fiyatı oldukça düşüktür. 10 ve 20 yıllık binalarda fiyat orta seviyedir. Yirmi ve Kırk yıl arasında olan ve daha eski binalarda su yalıtımı fiyatı artmaktadır. Nedeni bina eskidikçe içindeki çatlakların deliklerin pürüzlerin ve korozyon oranının artması ve yapılacak işlemlerin çoğalmasıdır.
Su yalıtım fiyatları günden güne ve aydan aya değişmektedir. Oran olarak yalıtım fiyatı binanın komple İnşaat maliyetinin fiyatının yaklaşık %5'i civarındadır. Kristalize su yalıtımı fiyatı değişkenlik göstermektedir.
Okunma: 115     Tarih: 17.06.2023