Asansör Kuyusu Su Yalıtım Malzemeleri

Asansör Kuyusu Su Yalıtım Malzemeleri

Asansör Kuyusu Su Yalıtım Malzemeleri

 
Asansör kuyusu su yalıtımı yapılmadığı taktirde ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde düzenli yapılan denetimlerden yeşil etiket kaybı riski de ortaya çıkacaktır. Bu durumda asansör kullanıma kapatılabilmektedir. Özellikle negatif su İzolasyonu ile yapılan bu yalıtımlar asansörlerin toprak altında kalmış kısmı için gereklidir.
 
Bu işlemlerde kullanılacak malzemeler kuyunun duvarı ve zeminine göre seçilmelidir. Sızdırılan suyun duvardan mı yoksa zeminden mi geldiği gözlemlenmelidir. Perde beton ile zemin betonu arasında bulunan soğuk derzlerden su kaçakları meydana gelmektedir. Doğru malzeme ile doğru uygulama yapıldığı takdirde su kaçağı gibi sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
 

Asansör Kuyusu İçin Su Yalıtımı Yeterli Olur mu?

Hayatımızın her yerinde ulaşımımızı kolaylaştıran asansörlerin bakımının ve güvenirliğinin tam olması önemlidir. Bakımlarının yapılmasından ziyade temelin sağlam ve dirençli olması yaşanılacak herhangi bir aksilikte hayatınızı kurtarmaya yardımcı olacaktır. Bu kuyulara yapılan yalıtımlardan sonra su birikmesi, nem ve rutubet gibi sorunlar kesin olarak bitecektir. Asansör kuyusu haznesinin sorunları ve ihtiyaçları dahilinde yalıtım işlemleri yapılmaktadır.
 
Asansörünüzün sağlığına önem göstermediğiniz taktirde kuyuda oluşan su kısa süre içerisinde taşıyıcı görevi gören demirleri korozyona uğratacaktır. Uygulamalar yapılmadan önce asansör kuyusunun içerisindeki su pompa ile temizlenip tavan ve duvarlarda bulunan küflü ya da rutubetli alan kazıtılmalıdır. Böylelikle yapılan asansör kuyusu su yalıtımı yeterli olacaktır.

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı Yaptırmanın Önemi

 
Yer altındaki sıvılar ve sular ile birebir etkileşim içerisinde olan asansör kuyusu yalıtım yaptırılmadığı takdirde birbirinden farklı hasarlara neden olmaktadır. Doğal olarak bu alanların daha az zarar görmesi için yalıtım yaptırmak önemlidir. Yalıtım yaptırmak kadar yalıtımı doğru yaptırmanın da önemi büyüktür. Asansör kuyunuza yalıtım yaptırmadığınız taktirde şunlarla karşılaşabilme riskiniz doğacaktır. Bu ve bunun gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak için asansör kuyusu su yalıtımı yaptırmak oldukça önemlidir.
Okunma: 77     Tarih: 29.08.2023