BETOMIX-ITH Gel-Kristal Üreten Sıvı Beton Su Yalıtım Katkısı

BETOMIX-ITH Gel-Kristal Üreten Sıvı Beton Su Yalıtım Katkısı
BETOMIX-ITH Gel®, sarı-yeşil renkli ağdalı jel kıvamında  sıvı  su yalıtım katkısıdır.
Aktif kimyasal bileşenlerden oluşan BETOMIX-ITH Gel®, betonun karışımı sırasında eklenir. Beton mikseri ve santrali için geliştirilmiş kullanıma hazır sıvı katkıdır.

BETOMIX-ITH Gel®, beton içerisine katkı olarak karıştırıldıktan sonra betonu neme karşı yüzeye nüfuz ederek kristal üreten su yalıtım malzemesidir. İçeriğindeki aktif kimyasallar yüzeye nüfuz edip, neme ve sertleşmiş beton bileşenlerine tepki vererek katalitik reaksiyona girerler.

Bu reaksiyon hem betonun boşluklarında ve kılcal kanallarında hem de çatlaklarında çözünmez kristal oluşumu meydana getirip, betonu kalıcı olarak suya karşı geçirimsiz hale getirir.
Suyun ve diğer sıvıların, yüksek hidrostatik basınç altında bile hiçbir yönden sızmasına izin vermez.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Poz no: 10.300.2040
Betomix-ITH Gel -  Kristalize su geçirimsizlik katkısı (Sıvı) (TS EN 934-2+A1)
 
KULLANIM AMACI

BETOMIX-ITH Gel®, gözenekleri kristal partiküllerle doldurarak beton yapıların su geçirimsizlik özelliğini, donma direncini ve mukavemetini artırır. BETOMIX-ITH Gel®, betonun karışımı sırasında eklenir. Suda çözünür kimyasallar, beton karışımına eşit olarak dağıtılır.

BETOMIX-ITH Gel® katkı maddesinin aktif bileşenleri, beton üzerindeki gözeneklerde çözünmeyen hidratların kristalleşmesini sağlamaktadır. İğnebaşlı kristaller,  beton üzerindeki boşlukları, ince çatlakları ve delikleri doldurur.

Kristal oluşum süreci, boşluklar tamamen kapanana kadar sadece su ve nem  ile temas halinde olduğunda devam eder. Bu şekilde güçlü ve dayanıklı iç içe geçen bir kristal ağ oluşturulur. Bu suyun beton içerisine nüfuz etmesini önleyerek güçlü  ve sürekli su geçirmezlik etkisi oluşturur.

BETOMIX-ITH Gel® katkı maddesini kullandıktan sonra ayrıca su yalıtımına gerek duyulmaz. Beton karışımı için diğer katkı maddeleriyle uyumludur (plastikleştirme, dona dayanıklılık vb.)


 
TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI
KULLANIM ALANLARI
 • Perde betonlar
 • Beton blok temeller
 • Barajlar
 • Endüstriyel binalar
 • Betonarme yapılar
 • Çatı ve balkonlar
 • Su depolama tankları
 • Asansör boşlukları
 • Tüneller, alt geçitler
 • İnşaat derzleri
 • Çok katlı otoparklar
 • Beton Yollar
 • Atık su tesisleri 
 • Rıhtım ve iskeleler
 • Yüzme havuzları
 • Yer altı parkları
 • Beton kanallar
 • Köprüler
SARFİYAT

Beton karışımındaki çimento kütlesinin % 1,0 sıvı katkısı  kadar veya 1 metreküp beton için 4 kg kullanılır.
( 1.07Kg Betomix-ITH GEL= 1Litre)

 
KULLANIM TALİMATLARI  
Beton karışımını lütfen beton kullanım kurallarına uygun olarak dökünüz.
BETOMIX-ITH Gel®, sıvı formdadır ve kullanıma hazırdır. Beton karışımına sıvı BETOMIX-ITH Gel® ekleyin.  BETOMIX-ITH Gel®, beton dökümünden hemen önce beton mikserine (transmikser) eklenerek yüksek devirde  5 - 10 dakika karıştırılır.  BETOMIX-ITH Gel®, sıvı formda olduğu için bilgisayar kontrollü dozajlama ve harmanlamaya uygundur. Ürün hazır olduğu için karıştırma işlemine gerek yoktur.  İşlem sırasında insan gücü kullanılmadan sıvı pompa ekipmanları ile beton karışıma  BETOMIX-ITH Gel® eklemek mümkündür. Donmaya dayanıklı, plastikleştirici ve diğer katkı maddeleri ile kullanıma uygundur. BETOMIX-ITH Gel®, yalnızca çimento içeren mineral malzemeler ile kullanımı söz konusu olduğunda etkilidir. Mikrosilika içeren ve polimer betonlara uygulandığında verimli sonuç elde edilmez. Alçı ve kireç harçlarında kullanılmamalıdır.  
 
DİĞER
SAĞLIK VE GÜVENLİK
BETOMIX-ITH Gel ®, zehirli değildir ve taşıma, depolama ve uygulama sırasında hem çevreye hem de insan sağlığına karşı tehlike oluşturmaz. GOST 12.1.007-76 uyarınca fiziki-kimyasal ve sıhhi-biyolojik özellikler açısından 4. tehlike sınıfına aittir (daha az tehlikeli maddeler- maksimum kirlilik seviyesi 50 mg / m³). Bu ürünü kullanırken uygun koruma gözlüğü, lastik eldiven ve maske kullanınız. Gözler ve deri ile temas etmesi durumunda derhal bol su ile yıkayın ve tıbbi destek alın.

ÜRETİCİ:
Rusya Bilimler Akademisi Ural Şubesi Teknik Kimya Enstitüsü - Rusya Federasyonu

DİSTRİBÜTÖR:
NOTERSON Yalıtım ve Kimya A.Ş. (Türkiye,  Avrupa ve Ortadoğu Bölge Distribütörü)

SERTİFİKALAR:
CE Belgesi
GOST Belgesi
ISO 9001
Sağlık Sertifikası
Güvenlik Bilgi Formu - MSDS
Ürün Bilgi Föyü - TDS
 
HYDROISOL  ile ilgili diğer tüm belgeleri ve sertifikaları web sitemizdeki  Dokümanlar bölümünden tedarik edebilirsiniz!


 
ÜRÜN VİDEOLARI