Asansör Kuyusu Su Yalıtımı Uygulamaları

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı Uygulamaları

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı Uygulamaları

 
Asansör kuyusu su yalıtımı için birbirinden değişik teknikler tercih edilebilmektedir. Önemli olan yapılacak olan yalıtımın ortam ve koşullara uygun seçilmesidir. Seçim yapma konusunda herhangi bilginiz yoksa profesyonel şekilde destek alabilirsiniz. Özellikle asansör kuyusu için kullanılan yalıtımlardan bazıları bohçalama sistemi ile yapılmaktadır. Bu sistem kuyu açılmadan önce uygulanıp membran ve pvc'li yapının içerisine aktarılmaktadır.
 
Bu uygulamaların tecrübeli kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Uygulama sonucunda asansör kuyusunda su biriktirmeyecek ve binanıza zarar vermeyecektir. Böylelikle hem uzun ömürlü bir yapıya sahip olacak hem de sağlığınızı riske atmamış olacaksınız. Bu yalıtım yöntemleri oldukça etkili ve doğru çözümlerdir.
 

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı

 
Özellikle hastanelerin, otellerin, iş merkezlerinin ve birçok binanın en büyük sorunu haline gelen asansör kuyusu su sızdırdığı takdirde çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Farklı nedenlerden dolayı sık sık su dolan bu kuyular asansöre ait metal kısımları korozyona uğratmaktadır. Korozyona uğrayan metal aksamlar asansörün güvenirliğini riske attığından asansör kullanan kişilerin sağlığını da riske atmış olacaktır.
 
Sadece görünen kısmı bu olmasına rağmen iç kısmından binanın temellerine de zarar verebilmektedir. Zaman içerisinde aşınmalar ve çatlamalar oluşturan su sızıntıları büyük tahriplere yol açmaktadır. Asansör kuyusu su yalıtımı bu yüzden çok önemlidir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde yapılan denetimlerde asansörleriniz devre dışı bırakılacaktır.
 

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı Yaptırmanın Avantajları

 
Yapılacak olan yalıtımlar sayesinde su taşması, su sızıntısı ve istenmeyen kokuların varlığı gibi sorunlar ortadan kalkacaktır. Yalıtım uygulamalarının doğru yapılması oldukça önemlidir. Bu yüzden bu konuyla alakalı profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Aksi taktirde doğru yapılmayan yalıtım asansör kuyusunun su ile dolmasına sebebiyet verecektir. Bu durum da işleri daha içinden çıkılamaz bir hale getirecektir.
 
Binanızın temelini güvence altına almak istiyorsanız öncelikli olarak asansör kuyusu gibi suyla temasın fazla olduğu yerlere yalıtım yaptırmanız gerekmektedir. Yaşadığınız binanın kötü kokular içerisinde olması sizi epey rahatsız edecektir. Asansör kuyusu su yalıtımı sayesinde herhangi bir koku ile karşılaşmayacaksınız. Aynı zamanda küf ve rutubet gibi sorunlarınız da olmayacak.
Okunma: 86     Tarih: 29.08.2023