Beton Su Yalıtımı ile Dış Duvar İzolasyonu

Beton Su Yalıtımı ile Dış Duvar İzolasyonu

Beton Su Yalıtımı ile Dış Duvar İzolasyonu

Beton su yalıtımı dış cephe izolasyonunda sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Herhangi bir binayı dış etkenlere karşı koruyabilmek, binanın ömrünü uzatmak ve insanların can güvenliğini oluşturmak için su yalıtımı mutlaka yapılmalıdır. Ufak su sızıntıları gün geçtikçe binada ciddi hasarlara yol açabilir. Bu nedenle bina yapılırken su yalıtımı da mutlaka yaptırılmalıdır.
Hayatın çoğu alanında karşımıza çıkabilen dış duvar izolasyonu aslında hayati bir öneme sahiptir. Beton kullanılarak yapılan uygulamada en ufak çatlaklara da işlem uygulanır. Bu sayede pürüzsüz bir duvar meydana gelir. Beton içine çimento ve harç malzemeleri katılarak daha dayanıklı yalıtım elde edilebilmektedir.

Dış Duvar İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Beton su yalıtımı dış duvar için yapılacağı zamanlarda en ufak ayrıntılara kadar malzeme uygulanır. Su ile teması olabilecek dış duvarın alanları izolasyon sayesinde hiçbir zarar görmez. Suyun duvar ile olan teması engellenmiş olur. Dış duvarın yüzeysel bir şekilde temizleme işlemi yapıldıktan sonra belirlenen yalıtım malzemesi dış bölgeye uygulanır. Su geçirimsiz beton ile desteklenen dış duvar yalıtımında özel malzemeler de yer alır.
Betonun üzerine herhangi bir işlem yapmadan direkt olarak uygulanabilen yalıtım malzemesi ile dış duvar dayanıklı yapıya kavuşturulmaktadır. Su yalıtım örtüleri beton yalıtımda en sık kullanılan malzemelerden biridir. Yalıtım malzemesinin içine sızamayan su binanın dış cephesine de zarar veremez. Yapıların dayanıklı olmasında en önemli etkenlerden biridir.

Dış Duvar Su Yalıtımı Fiyatları

Dış duvar için uygulanan su yalıtım uygulamaları fiyat bakımından çeşitlilik göstermektedir. Binanın sıfırdan yapılıyor olması ya da tadilata girmesi fiyatı değiştirir. Tadilat işlemleri sıfır yalıtıma oranla zaman zaman daha maliyetli olabilmektedir. Kullanılacak su yalıtımı malzemesine göre fiyat farklılık gösterir. Beton su yalıtımı günümüzde en dayanıklı ve uygun fiyatlı bir seçimdir.
Binanın dış cephe genişliği, su yalıtım ürünü, hizmet veren yalıtım firması gibi durumlarda da fiyat değişikliği yaşanır. Cephesi geniş olan binaların yalıtım fiyatı da maliyetli olabilmektedir. Beton su yalıtımı için uygun fiyata dayanıklı malzeme seçenekleri mevcuttur. Alanında uzman ustalar tarafından belirlenen malzemeler dış cephenin eskisinden sağlam olmasına yardımcı olur. Fiyatlar genel olarak yapılan işlem ile orantılıdır.
Okunma: 17     Tarih: 15.11.2023