Beton Su Yalıtımı ile Rutubete Son

Beton Su Yalıtımı ile Rutubete Son

Beton Su Yalıtımı ile Rutubete Son

Beton su yalıtımı yapılmadığı bölgeler özellikle su geçirmeye elverişlidir. Hem uygun maliyetli hem uzun ömürlü hem de sağlam olarak bilinen bu yalıtım seçeneği evlerinizde oluşabilecek her türlü zararın önüne geçecektir. Özellikle birçok ev hanımının şikayet ettiği rutubet ya da küflenme gibi durumların başlıca sebeplerinden biri su yalıtımının olmamasıdır. Rutubet ve küflenmeler ev eşyalarına da zarar verebilmektedir.
 
Farklı nedenlerle betona temas eden su zaman içerisinde kendine kanallar oluşturarak çatlaklar meydana getirir. Bununla birlikte su sızdırmaya başlar ve sızan sular ise betonu dahi aşabilmektedir. Performans kaybına yol açacak bu sorunlar kesin çözümlere ulaşacağından maddi ve manevi herhangi bir zarara uğramış olmayacaksınız.
 

Beton Su Yalıtımı Gereklilikleri Nelerdir?

Konut ve ticari yapıtlarda dış etkilere ve doğal afetlere karşı daha dayanıklı olması sebebiyle yaptırılan su yalıtımları günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle güneşe ve suya maruz kalan yerler su yalıtımı ile korunmaktadır. Akrilik, poliürea ve poliüretan gibi malzemeler özellikle betonun suya karşı korunmasını sağlamaktadır.
Beton yalıtımı için beton dökümü esnasında betona çimento eklenmesi yalıtımın daha sağlam ve su geçirmez olmasını sağlamaktadır.
 
Bu şekilde oluşturulan kristal ağ sayesinde beton daha dayanıklı ve koruyucu bir hal alır. Beton su yalıtımı yüzeyin pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda tozlanmasının da önüne geçmektedir. Bunun haricinde parçalanma, yıpranma ya da aşınma gibi tahriplerin ihtimallerini de azaltmaktadır.
 

Beton Su Yalıtımı Kullanım Alanları

 
Bu tarz yalıtımlar özellikle su ile temasın olduğu yerlerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Konut ve ticari alanlarda ihtiyaç duyulan bu işlemler oldukça faydalı yöntemdir. Beton su yalıtımı işlemlerin kullanıldığı bazı alanlar da şunlardır;
   
Tüm bu alanların genel beklentisi su geçirmez bir beton elde etmektir. Beton su yalıtımı uygulanacak alanların su geçirme potansiyeline göre sarfiyatlarının belirlendiği bilinmektedir. Hızlı ve kesin çözümler alabileceğiniz bu yöntemlerin zamanında uygulanması gerekmektedir. Ortam, şartlar ve koşullar değerlendirilerek yapılması gerekilen bu çalışmaların yaşam alanlarınız için katkısı oldukça büyüktür.
Okunma: 65     Tarih: 29.08.2023