Beton Su Yalıtımı Katkı Malzemeleri

Beton Su Yalıtımı Katkı Malzemeleri

Beton Su Yalıtımı Katkı Malzemeleri

 
Beton su yalıtımı bünyesinde oluşturduğu kristaller ile yapısal olarak yalıtım sağlamaktadır. Kullanımının diğer yöntemlere göre daha kolay olduğu bu seçenek beton mikserler ile karıştırılarak uygulanmaktadır. Hızlı, pratik ve işçilik hatalarının en az görüldüğü bu yalıtım biçimi aynı zamanda etkili bir çözüm yöntemidir. Beton yalıtım katkısı sıvı ve toz halinde kullanılabilmektedir.
 
Burada önemli olan tek unsur kristalize yapıda olmasıdır. Kristalize yapıda olduğu takdirde beton içerisinde kimyasal olarak dayanıklılık sağlamaktadır. Sütür, penetran ve alçı gibi uygulamalar da beton yalıtımı için kullanılmaktadır. Ortamın ihtiyaç ve koşulları değerlendirilerek yalıtım malzemelerinin seçimi yapılmaktadır. Böylelikle suya dayanıklı ve ömrünü koruyan alanlara sahip olabilirsiniz.
 

Su Yalıtımı ile Yapılarınızı Daha Güvenilir Hale Getirebilirsiniz

 
Özellikle dış etmenler ve farklı reaksiyonlar yüzünden yapılarınızda hasarlar meydana gelebilmektedir. Bunu önlemenin ve durdurmanın en iyi yolu su yalıtımı yapılmasıdır. Su yalıtımlarının ihtiyaç alanlarından biri de betonarme yapılardır. Bu yapılar için doğru formüle edilmiş ve hesaplanmış karışımlar kullanılmaktadır. Bu karışımlar kum, çakıl ve çimentonun su ile reaksiyonu sonucu ortaya çıkmaktadır.
 
Doğru yerlerde uygulanan yalıtım işlemleri birçok faktöre karşı direnç gösterip koruma sağlayacaktır. Hava içerisinde bulunan kimyasalların, atmosferdeki çeşitli gazların ve nemin verdiği hasar karşısında betonarme yapıların çok fazla dayanıklı kalamayacağı bilinmektedir. Beton su yalıtımı ile bu tahribata kesin çözüm getirilebilmektedir.
 
 

Yalıtım Malzemelerinin Uygulama Alanları Nelerdir?

 
Yalıtımların işlevlerini doğru bir şekilde gerçekleştirebilmesi için doğru alanlara doğru malzemeler kullanmak oldukça önemlidir. Birbirinden farklı yalıtım malzemelerinin kullanım alanlarından bazıları şunlardır;
   
Birbirinden farklı yalıtım seçenekleri alanına uygun bir şekilde yapılmaktadır. Beton su yalıtım da doğru uygulama ile yapıldığı takdirde istenilen sonucu verecektir.
Okunma: 86     Tarih: 29.08.2023