Çatı ve Bodrumlarda Kristalize Su Yalıtımları

Çatı ve Bodrumlarda Kristalize Su Yalıtımları

Çatı ve Bodrumlarda Kristalize Su Yalıtımları

 
Kristalize su yalıtımı kullanım alanları genellikle çatı ve bodrumlardır. Bu bölgeler su ile en fazla karşılaşabilecek yerlerdir. Özellikle bodrum katları su sızdırabilmektedir. Böyle bölgelerde yapılar içten ve dıştan korunabildiği için kristalize su yalıtımı kullanılmaktadır. Ayrıca bodrumlarınızı yalıtım ile korumanız yapı temelini de korumuş olacağınız anlamına gelmektedir.
 
Bodrum haricinde çatıların da yağışlı havalarda çok fazla su biriktirdiği bilinen bir şeydir. Dolayısıyla suya karşı korunma ihtiyacı olduğu da bir gerçektir. Bu bölgeler korunmadığı taktirde su sızıntısı haricinde nem ve mantar gibi insan sağlığını tetikleyecek organizmalar oluşturabilmektedir. Bu yüzden çatıların suya karşı korunma sağlayabilmesi için en etkili çözüm bu yalıtım yöntemidir.
 

 Bodrumlarda İçten Kristalize Su Yalıtımı

Bazı yapıların bodrumları dıştan müdahaleye elverişli değildir. Bundan dolayı yalıtımlar içten yaptırılmaktadır. İçten yapılan yalıtımların bir diğer adı de negatif taraf yalıtımdır. Yapılan bu yalıtımlar akan suya karşı da yapılabilmektedir. Yalıtım sonucu bina suyun verdiği zararlı etkilerden kurtularak ve daha sağlam bir hâle gelecektir. Bu uygulamalar basınçlı suya karşı yapılabilmektedir.
 
Bunun dışında gerekli görüldüğü taktirde rutubet ve neme karşı da izolasyon sıvası ile daha etkili korunma sağlanabilmektedir. İçten yapılan yalıtımların etkili olması için uygulanacak yüzeyin beton olması, sivri yüzeyler ve köşelerin olmaması, yapısal çatlak ya da segregasyona enjeksiyon su yalıtımı yapılması önemlidir. Doğru yapıldığı takdirde kristalize su yalıtımı oldukça faydalıdır.
 
Kristalize Su Yalıtımı ile Yapılarınız Daha Güvenilir

Özellikle uygulanan bu yöntemler sayesinde beton korozif etkilerden korunmaktadır. Su buharı geçirme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde beton yapılar nefes almaktadır. Betonun maruz kaldığı herhangi bir darbe ya da aşınmalarda direnç göstermesine olanak sağlamaktadır. En önemli özelliklerinden biri de içme suyu depolarında rahatlıkla kullanılabilmesidir.
 
İçerisinde herhangi bir zehirli madde bulundurmamaktadır. Çözünmeyen bir yapıya sahip olduğundan uygulanan yüzeyde eskime yapmayacak ve ayrılmayacaktır.  Kristalize su yalıtımı oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Hazırlanan karışım 20 dakika içerisinde uygulanmaktadır. Kısa sürede uygulanan ama etkili olan bu yöntem yaşam alanlarınızı daha güvenli hale getirmektedir.

Okunma: 79     Tarih: 29.08.2023