Kristalize Su Yalıtımı Harcı

Kristalize Su Yalıtımı Harcı

Kristalize Su Yalıtımı Harcı

 
Kristalize su yalıtımı, son dönemlerin en çok tercih edilen yalıtım ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle yeni yapılan binalarda çimentoyla birlikte uygulanabilmesi, bu noktada kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kristalize su yalıtım tekniği içerisinde pozitif ve negatif yönden beraber uygulanması sayesinde uzun süreler sorunsuz bir şekilde çalışabilmesini sağlıyor.
 
Bir yapının betonarme yapılarının tamamını su ile temastan koruyarak uzun yıllar binaların sağlam bir şekilde kalmasını sağlar. Su yalıtımı denildiğinde birçok uygulama çok eski dönemlerden beri kullanılıyor olsa da kristalize yalıtım, birçok özelliğiyle yeni nesil yalıtımın önemli parçası olmaktadır. Renk seçeneği bakımından da 2 farklı imkan sunabilmektedir. Genellikle gri renkli su yalıtım tarzı kullanılır.
 

Kristalize Su Yalıtımı Nerelerde Kullanılır?

 
Kristalize su yalıtımı genellikle bodrum katlara uygulanır. Binalarda su ile etkileşimde olan alanlar arasında başta bodrum katlar gelmektedir. Özellikle betonarme yapıların su ile etkileşimi en çok bodrum katlarda olmaktadır. Bu sebepten ötürü, yeni yapılan binalarda su yalıtım teknikleri uygulanmasa bile bodrum katlarda kristalize yalıtım tekniği uygulanmalıdır. Bodrum katlar, binanın temel yapısının en önemli etkenlerinden biridir.
 
Özellikle kolonların su ile etkileşimini olabildiğince uzakta tutmamız gerekir. Bu noktada birçok farklı yalıtım malzemesinden yardım alınabilmektedir. Kristalize su yalıtımı, son dönemlerin en sık tercih edilen yalıtım malzemelerinden biridir. Su yalıtımının olmaması yalnızca binaların betonarmesine zarar gelmesini sağlamaz aynı zamanda görüntü olarak da bozulmalara yol açar.
 
Kristalize Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?
 
Kristalize su yalıtımı uygulaması için belli başlı süreçleri yerine getirmeniz gerekir. Bu süreçler içerisinde en önemlisi yalıtımın uygulanacağı alanların pürüzsüz ve düz bir zemine sahip olmasıdır. Bunu sağlamak için kesinlikle bazı astar ve kapatma uygulamalarını yapmanız gerekir. Öte yandan sonradan uygulanacak olan yalıtım sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise zeminde çatlakların ve kırıkların olmamasıdır. Bu çatlak ve kırıkların doldurulması gerekir.
 
Tüm bu adımlar profesyonel olan kişilerle birlikte yürütmeniz doğal olarak verimli bir cevap alabilmenizi sağlayacaktır. Firmamızla iletişime geçerek çok rahat bir şekilde kristalize su yalıtımı hizmeti alabilmektesiniz.
Okunma: 128     Tarih: 15.03.2023