Kristalize Su Yalıtımı ile İzolasyon Sağlanır mı?

Kristalize Su Yalıtımı ile İzolasyon Sağlanır mı?

Kristalize Su Yalıtımı ile İzolasyon Sağlanır mı?

Kristalize su yalıtımı, binalarda su etkenli oluşabilecek tüm hasarlara karşı koruma sağlayan bir işlemdir. Son zamanlarda inşaat sektöründe yaygın bir şekilde kullanılıyor. İçeriğinde zararlı madde içermeyen bu yalıtım sistemi ile bina izolasyonu da sağlanır. Binadaki küf oluşumuna kesin çözüm yolu olan bu işlem yüzey koşuluna uygun biçimde uygulanır.
Ulaşılması zor olan bina kısımları, zorlu hava şartlarına maruz kalan yapılar için en uygun yalıtım sistemidir. Zeminin altında yer alan kısmı su geçirmeyecek biçime getirerek dayanıklı yaşam alanları oluşturur. Son teknoloji kullanılarak yapılan en yeni yalıtım işlemidir. Binanın su alan kısımlarını dayanıklı hâle getirir. Yapılan yalıtım sistemi ile en zorlu kış günlerinde bile bireyler yaşam alanlarında huzurla kalabilir.
 

Kristalize Su Yalıtımı Kullanım Alanları

Kristalize su yalıtımı, en yaygın kullanım alanına sahip olan yalıtım çeşitlerinden biridir. Hızlı uygulanabilen, düşük maliyetle çözüm üretilen, geçici ya da dayanıklı yapılabilen su yalıtımı zararlı kimyasal madde içermez. Yeni yapılan inşaatlarda kullanıldığında binanın ilk seferde bile hasar almamasını sağlar. Uygulama alanı için herhangi bir sorun yaratmadığı takdirde güvenle kullanılabilir.
En yaygın kullanım alanlarından bahsedecek olursak; yağışlı hava şartlarında suya en fazla maruz kalan çatı bölgeleri, suyun sızma ya da taşkın gösterme ihtimali olan bodrum katları, mutfak, banyo, havuz, tuvalet gibi ıslak alanlar, açık kullanıma uygun olan ve yağmurlu havalarda suya maruz kalan teraslarda kullanım alanları arasındadır.
 

Kristalize Su Yalıtımı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Günümüzde en düşük maliyetle uygulanabilen bir yalıtım sistemi olarak biliniyor. Fiyatların belirlemesinde uygulanacak olan alanlar, bu alanların genişliği, binanın yaşı, coğrafi konumu, kullanılan kristalize malzemenin miktarı gibi etkenler yer alır. Uygulama alanı küçük olan bölgeler daha ekonomik fiyat aralığında yer alır.
Ortalama olarak 45 dakika içerisinde uygulama yapılabilen pratik bir işlemdir. Uzun ömürlü koruma sağlaması ile fiyatları uygun oranlardadır. Uzun vadede tasarruflu maliyet avantajı sunar. Kristalize su yalıtımı, inşaat sektöründe bina sağlığını göz önünde bulunduran mühendislerin en önem verdiği konular arasında yer alır.
Okunma: 18     Tarih: 20.10.2023