Kristalize Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Kristalize Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Kristalize Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Kristalize su yalıtımı pek çok avantajı ile tercih edilmektedir. Yalıtım konusu başlı başına önemli konu olurken, detaya inildiği zaman farklı gruplara ayrıldığı görülmektedir. Bunlar genel olarak su yalıtımı, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı gibi gruplardır. Oldukça önem arz eden su yalıtımında ise kristalize konusunda merak edilen ve bilinmek isteyen noktalar vardır. Daha doğru, daha sağlıklı uygulamalar yapılması için öncelikle bu yalıtımın ne olduğu bilinmelidir.
Kristalize su yalıtımları; çimento bazlı, tek bileşen olan, aktif olarak kimyasal katkılarla modifiye edilip üretilen malzemelerdir. Üretilen bu malzeme ile kristalize etki yapılarak beton elemanları korunup su geçirmeye engel olunması sağlanır.
 

Kristalize Su Yalıtımı Nasıl Yapılır? 

Çatı, teras, balkon gibi su ve yağmur alan yerlerde çeşitli önlemler alınmaktadır. Alınan önlemlerin başında su yalıtımı gelir. Beraberinde azımsanamayacak kadar avantaj da getiren bu uygulamanın yapılma teknikleri vardır. Üretiminde kullanılan malzemelere ek olarak yalıtım yapılırken de bazı ürünler kullanılır. Çimento esaslı kristal üreten su yalıtım katkısı, sürme esaslı beton su yalıtımı harcı, beton su yalıtımı katkısı, kristalize su yalıtımı yapılırken kullanılanlar arasındadır.
Yalıtımın nasıl yapıldığına gelindiğindiyse; yukarıda anlatılan ürünler kullanıma hazırlandıktan sonra beton üzerine doğrudan uygulanmaktadır. Bu alanda bilgili kişilerce hangi yüzeye hangi malzemelerin kullanılacağına karar verilir. Diğer aşamada yalıtım yapılır böylece su geçirme sorunu ortadan kalkmış olur.
 

Kristalize Su Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Kristalize su yalıtımları su depolarında, tünellerde, asansör çukurlarında, istinat duvarlarında, baraj ve limanlarda kullanılır. Pozitif – negatif su basınçlarına karşı etkilidir. Diğer yalıtımlarda olduğu gibi bunda da avantajlar vardır. Kristalize su yalıtımı avantajları maddeler halinde aşağıda yer almaktadır.
Okunma: 163     Tarih: 15.03.2023