Sürme İzolasyon

Sürme İzolasyon

Sürme İzolasyon

 
Sürme izolasyon, son dönemlerde su yalıtımı konusunda en sık tercih edilen tekniklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni çıkan bir teknik olmasıyla birlikte hem uygun fiyatlı olması hem de kolay bir şekilde uygulanabilmesinden ötürü tercih edilmektedir. Bununla beraber izolasyon noktasında birçok kişi yoğun bir şekilde profesyonel ellerden yardım almayı beklemektedir. Günümüzde bu konu üzerinde hizmet veren onlarca farklı firma bulunmaktadır.
 
Kişilerin, ihtiyaçlarına ve aynı zamanda isteklerine göre uygun bir izolasyon sisteminden yardım alabilmek için bu konuda uzman olan kişilerle çalışmak gerekmektedir. Sürme izolasyon yapılması için yalıtıma özel malzemeler üretilmiştir. Malzemelerin kalitesi ve çeşitleri de su izolasyon konusunda bir belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sürme İzolasyon Nasıl Yapılır?

Sürme izolasyon yapılmadan önce ilk olarak zeminin uygun olması gerekmektedir. İzolasyon malzemesinin zeminle sıkı bir şekilde tutunabilmesi için kesinlikle zeminin kirden ve gevşek malzemelerden uzaklaştırılması gerekmektedir. Eğer bu izolasyon çalışması doğrudan beton üstüne uygulanacaksa kesinlikle pürüzler giderilmelidir. Öte yandan büyük çatlaklar kesinlikle öncesinde doldurulması gerekmektedir.
 
Eğer bu çatlaklar düzgün bir şekilde doldurulmazsa sürme izolasyon malzemelerinin zemine tutunma yüzdesi de doğal olarak düşecektir. Astar çekilmesi noktasında da ince işçilik gerekmektedir. Eğer bir sürme izolasyon hizmeti alacaksanız kesinlikle bu konuda profesyonel olan kişilerden ve ekiplerden yardım almalısınız. Aksi halde tam olarak istediğiniz sonuçları görmekten uzakta kalabilirsiniz.

Sürme İzolasyon Çeşitleri

Su yalıtımı noktasında insanlar pek farklı malzemeler kullanabilmektedir. Malzemelerin çeşitleriyle beraber aynı zamanda uygulama işlemleri de farklı olabilmektedir. Sürme izolasyon malzemeleri de son dönemlerde birçok farklı çeşitle karşımıza çıkmaktadır. Malzemeler her ne kadar farklı olsa da uygulama yolları hemen hemen aynıdır. Sürülerek ortamlara uygulandığından dolayı fırçalar sıklıkla tercih edilmektedir. Sert fırça tercihi bu noktada önemli olmaktadır.
 
Sürülecek alanın büyüklüğüne göre kullanılacak malzeme seçimi ve araç türü değişmektedir. Bu noktada verimli bir su izolasyonu için kesinlikle profesyonel kişilerin ellerinden geçmesi gerekmektedir. İzolasyon malzemesinin uygulanmasında dikkatli olmak gerekmektedir. Aksi halde uzun süreli kullanımlarda izolasyon istediğiniz gibi olmayacak verimli bir sonuç elde edilmeyecektir.
Okunma: 126     Tarih: 07.02.2023