Sürme İzolasyon M2 Fiyatı

Sürme İzolasyon M2 Fiyatı

Sürme İzolasyon M2 Fiyatı

Sürme izolasyon, yalıtım yapılan yüzeye dikey veya yatay yüzeylere sürülmek suretiyle uygulanan bir izolasyon çeşididir. İzolasyon malzemesi yüzeye yapışarak hiç aralık kalmayacak biçimde geçirimsiz bir yüzey oluşturur. Kullanılan malzemenin içeriği göz önünde bulundurularak sürülen tabakanın bir katman oluşturması sağlanır.
Sürme izolasyon m2 fiyatı malzeme türlerine bağlı olarak değişir. Aşağıdaki paragraflarda açıklanmıştır. Sürme izolasyon binaların dıştan yalıtımının yanı sıra bina zemindeki döşeme kaplaması biçiminde veya düz damlarda da kullanılmaktadır. Kimyasal etkilere karşı oldukça dirençlidir.
 

Sürme İzolasyon Çeşitleri ve Malzemeleri

Sürme izolasyon çeşitleri ve malzemeleri değişkenlik gösterir. Taş kömürü içinden alınan katran zift ve Petrol karışımından elde edilen asfalt çimentosu su yalıtımı yapmak için uygun bir malzemedir. Bütün bu malzemeler kullanarak yapılan sürme izolasyona bitüm esaslı yalıtkan ismi verilir.
Sürme izolasyon çeşitleri şöyledir; Sürme izolasyon m2 fiyatı, izolasyon malzemesi ve çeşitlerine göre değişir. Bir diğer sürme izolasyon çeşidi ise bir bitümlü kopolimerlerdir. Çimentolu karışımlar ile oluşturulan harç fırça ya da malayla rahatça uygulanır. Yatay ve düşey yüzeylerde sıva yapılır 3 gün içinde katman oluşumunu tamamlayarak katılaşır. Geçirmez bir tabaka oluşturmak için yedi günlük bir süreye ihtiyaç vardır.
Polimer esaslı yalıtım malzemeleri de sürülerek uygulanan ve yapı elemanlarını yağmurdan korumak amacıyla üretilen izolasyon malzemesidir. Bu malzemeler suyu iterek yüzeydeki ıslaklığı önler. Buhar geçirici özellikleri ise mevcuttur.
 

Sürme İzolasyon Uygulaması- Sürme İzolasyon Kaç m2 Yer Yapar?

Sürme izolasyon uygulaması macun haline getirilerek rulo fırça veya dökülerek uygulanabilir. Yoğunluğu yüksek olan kısımları varsa su ile inceltilmesi mümkündür. Yüzeyde su geçirmeyen bir katman oluşturulur. Bu katman hem esnektir hem de diğer çözücülerden etkilenmez. Sürme izolasyonunda homojen olarak eritilmiş şekli ise sıcak haldeyken fırça ile veya sprey ile püskürtülerek uygulanır.
Sürme İzolasyon, olarak bilinen yalıtım sistemi hem binanın dış cephesinde hem binanın zemininde hem de tavanda düz alanlarda yapılabilmektedir. Bu yalıtım yapıldıktan sonra 3-4 santim kalınlığında bir şap tabakası oluşturulmalıdır. Sürme izolasyon m2 fiyatı farklı firmalardan araştırılabilir.
Okunma: 552     Tarih: 13.01.2023