Temel Su Yalıtımı ve İzolasyon Çalışmaları

Temel Su Yalıtımı ve İzolasyon Çalışmaları

Temel Su Yalıtımı ve İzolasyon Çalışmaları

Temel su yalıtımı gelişen teknoloji ile istekten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi aynı zamanda insanların sağlıklı ve konforlu ortamlarda yaşama isteğini de ortaya koymuştur. Daha sağlıklı yaşam alanlarına sahip olmak isteyen kişiler yaşadığı ortamların iç ve dış etkenlere karşı etkin bir şekilde korunmasını sağlamalıdır. Yapıları iç ve dış etkenlere karşı koruyabilmenin yolu yalıtım ile mümkündür.
 
Yalıtım zaman içerisinde daha fazla evrilerek uzmanlık konusu haline gelmiştir. Özellikle suyun yapılara verdiği hasar oldukça fazladır. Yağmur ya da kar suyu, toprak nemi, yeraltı suyu ve banyo-tuvalette kullanılan sular yapılarınız için birer tehdit unsuru sayılmaktadır. Yani açıkçası yapılarınıza zarar veren unsurlar bir bütün içerisindedir.

Temel Su Yalıtımı ile Yapılarınızı Koruma Altına Alın

Su yalıtımına ihtiyaç duyulduğu durumlardan biri de korozyondur. Korozyon bir çeşit çeliğin paslanması demektir. Paslanan çelik mukavemetini çok çabuk kaybettiğinden betona zarar verme olasılığı fazlasıyla artar. Bu durumu yapılarınızı savunmasız hale getirir ve deprem gibi doğal afetlere karşı korunaksız hale gelirsiniz. Korozyon gibi nedenle zararların önlemenin tek çaresi doğru yapılmış su yalıtımlarıdır.
 
Bu işlemler yapılmadan önce beton düzeyinin temiz ve pürüzsüz bir hale gelmesi oldukça önemlidir. Birbirinden farklı seçeneklerle yapılabilen yalıtımlar ortam şartları ve ihtiyaçlara göre seçilmektedir. Temel su yalıtımı yaptırdığınız taktirde hem yapılarınız sağlamlaşacak hem de sağlığınız tehlikeye atılmayacaktır.

Temel Su Yalıtımı Neden Önemlidir?

Temel yalıtımlar hem içerden hem de dışardan yapılabilmektedir. Temelin altındaki ıslak toprak şişme yapabilir ve gücünü kaybedebilir. Sadece bununla kalmayıp aynı zamanda iç mekanlarınızda küf, mantar ya da lekeler oluşabilmektedir. Bu durum hem insan sağlığını riske atıp hem de hoş olmayan görüntüler ortaya çıkarabilmektedir. Temel yalıtımın üç adet türü vardır. Bunlar kör taraf, negatif taraf ve pozitif taraftır.
 
Evinizin konumu fazlasıyla nem ve yağış alan bir bölgede ise temel su yalıtımı ile yapılarınızı koruma altına almanız gerekmektedir. Yapılan yalıtımlar ile binanızda bulunan taşıyıcı elemanlar daha da sağlamlaştırılamaktadır. Siz de içinde bulunduğumuz alanların daha konforlu ve daha dayanıklı olmasını istiyorsanız evlerinize uygun yalıtımlar yaptırmalısınız.
Okunma: 84     Tarih: 29.08.2023