Temel ve Perde Yalıtımı Malzemeleri

Temel ve Perde Yalıtımı Malzemeleri

Temel ve Perde Yalıtımı Malzemeleri

 
Temel perde yalıtımı yapmak oldukça profesyonel bir işçilik ve tasarlama gerektirmektedir. Bu sebeple sektör içerisinde uzmanlaşmış kişilerden destek almanız önemlidir. Bu yalıtım türü, binanın dikiliş aşamasının başında yapılması gereken uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Binanız inşaat aşamasında iken bu tarz bir izolasyon uygulamasından yararlanırsa uzun vadeli kullanımlarda beklediğiniz etkiyi görebileceksiniz.
 
Temel perde beton olarak bilinen yapılar binanın kolonlarını oluşturmaktadır. Bu noktada özellikle yapılan yalıtımın işlevsel olması önemlidir. Binanın temelinin sağlam olabilmesi için kesinlikle yalıtım kısmının da düzgün yapılmış olması gerekmektedir. Uzun süreli suya maruz kalma temelde çürümelere ve bozulmalara sebep olabilir. Bu durum da tehlikeli bir bina ortaya çıkartmaktadır.
 

Perde Duvar İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Su izolasyonu sistemleri arasında yer alan perde duvar izolasyonu belirli bir işlem sırlamasıyla hayata geçirilmektedir. Temelin atılmasından sonra yapılan perde beton dökülmesiyle birlikte izolasyon malzemeleri uygulanmaktadır. Bu noktada birçok malzeme aktif olarak kullanılmaktadır. Temel perde yalıtımı içerisinde poliüretan sprey en iyi uygulama yollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yalnızca su yalıtımı noktasında değil aynı zamanda ısı yalıtımı için de bu malzemeler tercih edilebilmektedir. Temel perde yalıtımı işlemi içerisinde kullanılabilecek malzemeleri sıralamak gerekirse:
   

En İyi Temel İzolasyonu Nasıl Yapılır?

 
Temel izolasyonu inşaat için oldukça önemlidir. Son dönemlerde birçok farlı izolasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bunlar arasında etkili olanı seçebilmek hem fiyat hem de performans noktasında oldukça önemlidir. Temel perde yalıtımı işlemlerinin doğru yapılması, binaların güvenli ve verimli bir şekilde kullanılmasının önünü açmaktadır. Aynı zamanda su yalıtımı sağlamak binaların içerisindeki rutubet gibi durumların da önüne geçmektedir.
 
Su yalıtımı yapabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktalar arasında en önemlisi kesinlikle binanın bulunduğu iklim ve cephesidir. Bu noktada yağmur alış miktarına göre bile farklı izolasyon çeşitleri kullanılmaktadır. Önemli olan kesinlikle iyi bir tercih yapmaktır ve yapılan izolasyon sürecinin düzgün bir şekilde uygulanması gerekmektedir.
 
Okunma: 105     Tarih: 07.02.2023