Teras İzolasyonu Nasıl Yapılmalı?

Teras İzolasyonu Nasıl Yapılmalı?

Teras İzolasyonu Nasıl Yapılmalı?

Teras izolasyonu yapmak için belli başlı adımları takip etmeniz gerekmektedir. İzolasyon dışarıdan basit bir süreçmiş gibi dursa da kesinlikle profesyonel kişilerle yönetilmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Su yalıtımı son dönemlerde binaların yapımında oldukça dikkat edilmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Binaların uzun süreli sorunsuz bir şekilde kullanılması için iyi bir izolasyon yapmak gerekmektedir.
 
Öte yandan yalnızca uzun süreli kullanım için değil aynı zamanda konfor için de izolasyon yapmak gerekmektedir. Teraslar da yoğun yağış alan bölgeler olduğundan dolayı kesinlikle düzgün bir izolasyon süreci geçirmesi gerekmektedir. Bu noktada su sızıntılarını önlemek ve uzun süreli kullanım sağlamak için önemlidir.
 

Teras Su Yalıtımı

Teraslar için uygulanan su yalıtım süreçleri genellikle kış aylarında yoğun yağışların önüne geçebilmek amacıyla tercih edilmektedir. Yüksek yağış alındığı biriken su miktarını düzgün bir şekilde drene etmek önemlidir. Özellikle teras izolasyonu yaparak bu sürecin düzgün bir şekilde yürütülmesini sağlayabilmektesiniz. Eğer binaların yoğun yağış alan bölgelerini izolasyonla koruma altına almazsanız binanın alt katlarına su sızması olmaktadır.
 
Aynı zamanda binanın taşıyıcı kolonlarının bile su ile temas sonrasında çürüme vb. durumlar olabilmektedir. Bunun önüne geçmenin en etkili yollarından biri de kesinlikle su yalıtımı yapmaktır. Öte yandan dikkatli bir şekilde sürecin yönetilmesi gerekmektedir. Aksi halde yalıtımdan istediğinizi almak zor olmaktadır.
 

Teras Su Yalıtımı Önemi Nedir?

 
Terasınızda su yalıtımı yapabilmenizin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları sıralamak gerekirse:  
Teraslarda farklı metotlarda değişik yalıtım işlemleri yapılabilmektedir. Su yalıtım noktasında birçok membran kullanılabilmektedir. Bu membranlar arasında popüler bir şekilde tercih edilen PCV ve Bitüm esaslı membranlar ön plandadır.  Adım adım her işlemin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu sayede teras izolasyonu işleminden neredeyse %100 verim alabileceksiniz. Yapıda düzgün bir izolasyon malzemesi seçmeniz önemlidir.
Okunma: 143     Tarih: 07.02.2023