Teras Su Yalıtım Malzemeleri

Teras Su Yalıtım Malzemeleri

Teras Su Yalıtım Malzemeleri

Teras su yalıtımı, bir yapının en önemli bileşenlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Teraslar kimi zaman binaların çatı görevini de üstlenmesinden dolayı su izolasyonun yapılması çok önemlidir. Genellikle su yalıtımı, ıslak zeminlerin oluşturduğu sorunların bir çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Öte yandan yalnızca ıslak zeminler için değil bununla birlikte sıcaklık ve nem oluşumu gibi sorunların oluşturduğu hasarları ortadan kaldırmak için de su yalıtımı kullanılmaktadır.
 
Teras su yalıtım konusunda destek alabileceğiniz birçok teknik ve profesyonel bulunmaktadır. Teras su yalıtımı yapılmadığı sürece, binaların kullanım süresi oldukça düşecektir. Aynı zamanda binalarınızda konforu ve kaliteyi sağlayabilmek için teraslarınızda sıvı izolasyonu yaptırmak çok önemlidir.

Teras Su Yalıtım Avantajları

Teras su yalıtımı, özellikle kış aylarında dış etkenlere açık terasların yağmur ve kar gibi hava muhalefetlerinden olabildiğince az bir şekilde etkilenmesini sağlamaktadır. Teras sıvı yalıtımı yapılmazsa oluşacak sorun yalnızca terasla kalmayacaktır. Terasın yanında tüm binada sıvı sızmaları ortaya çıkacaktır. Terastan sıvı sızması sürekli hale geldiğinde bina yavaş yavaş çürüyecektir ki bu daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sıvı sızmaları aynı zamanda rutubet ve küf gibi olumsuzlukların ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Teras su yalıtımı avantajlarını sıralamak gerekirse:  

Teras Su Yalıtım Malzemeleri

 
Teras su izolasyonu hem nenim hem de suyun iç duvarlarda ve yapılarda ilerlemesinin önüne geçmektedir. Özellikle terastan sızan sıvılar, yapıların alt katlarında duvarlarda ve tavanlarda küflerin, rutubetin ve çürümelerin oluşmasını sağlamaktadır. Su yalıtımı için birçok farklı malzeme günümüzde kullanılmaktadır. Su yalıtımı için bazı membranlar kullanılabilir. Bu membranları sıralamak gerekirse: Öt yandan sürmeli şekilde kullanılan bazı su yalıtımı ürünleri bulunmaktadır. Bunların uygulaması çok daha kolay olmaktadır ve uzun vadeli kullanılabilmektedir. Bu yalıtım malzemelerini sıralamak gerekirse:
Okunma: 126     Tarih: 18.07.2023