Teras Su Yalıtımı Detayları

Teras Su Yalıtımı Detayları

Teras Su Yalıtımı Detayları

Teras su yalıtımı yaptırmadan önce bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Terasınızın durumuna, büyüklüğüne, konumuna ve yaşadığı soruna uygun olarak su yalıtım çalışmaları yapılması gerekir. Bunun için de incelemelerde bulunulmalıdır. Teraslarınız özellikle kış aylarında yağmur, kar sularına maruz kalması nedeniyle çabuk yıpranır. Bu suların alt kata inmesi sorunun ilerlediğini gösterir. Sadece alt katı değil tüm binayı da etkisi altına alabilir.
Bu durum binanın donatı elemanlarının korozyona uğramasını, dayanımını kaybetmesini, betonun çürüyerek binanın zayıflamasını ifade eder. Bu kadar önemli sorunların gündeme gelmemesi için teras su yalıtımına önem verilmesi gerekir. Teraslar açık alanlardır. Genellikle keyifli zamanlar geçirilen yerler olarak bilinir. Yazın sıcağından kışın soğuğundan korunmak için sizler de teraslarınızda yalıtım çalışmaları yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Yeni inşa edilen ya da mevcut binalar için teras su yalıtımı çalışmaları yapılmaktadır. İnşaat aşamasında yapılacak olan yalıtım çalışmaları tüm binanın uzun ömürlü ve dayanıklı olması için önemlidir. Mevcut ve uzun yıllar öncesinde yapılan binaların terasları zaman içinde yıpranacaktır. Fayans ve taş kaplı olan teraslardaki derzler arasından su geçişlerinin olması da ihtimaldir. İncelemeler ardından doğru yalıtım ürünleri kullanılarak terasınızı daha elverişli bir hale getirebilirsiniz.
Teras su yalıtımı öncesinde zemin etüdü yapılmalı kullanılacak malzemeler tespit edilmelidir. Mevcutta bulunan kaplama malzemesinin türüne göre yalıtım ürünü seçilebilir. Mevcut fayansların üzerine su yalıtımları yapılırken beton teraslar üzerine yalıtım çalışmaları yapılarak da kaplama malzemesi tercihinde bulunulabilir.

Teras Su Yalıtımı Fayans Üzerine Nasıl Yapılır?

Teraslarda bulunan fayanslarınız kırılmış olabilir. Derzleri zedelenmiş ve zaman içinde hiç kalmamış da olabilir. Teras giderlerinde sorun yaşanıyorsa yağmur sularının terasta birikiyor olması da söz konusudur. Ayrıca su eğimi yanlış olarak yapılmış teraslar da büyük bir tehlike arz eder. Teraslarınızda yoğun bir şekilde su sorunu varsa, fayansların sökülerek tesisat sorunu yaşanıp yaşanmadığı kontrol edilmelidir. Bu sorun giderildikten sonra su yalıtımı yapılır ve yeni fayanslar döşenir.
Bazı durumlarda mevcut fayansların üzerine sürme yolu ile yatım çalışmaları yapılır. Köşeler ve süpürgelikler için özel işlemler yapılır. Teras su yalıtımı için hangi yolun doğru olacağı yapılacak incelemeler sonrasında ortaya çıkacaktır. Tüm teras su yalıtım ürünlerini firmamızda bulabilir hemen sipariş oluşturabilirsiniz.
Okunma: 22     Tarih: 18.02.2024