Teras Su Yalıtımı için Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Teras Su Yalıtımı için Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Teras Su Yalıtımı için Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Teras su yalıtımı, profesyonel inşaat uzmanları tarafından yapılması gereken ve binaların genel durumu için oldukça gerekli olan bir uygulama türüdür. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça basitleşen ve kısa zaman zarfı içerisinde tamamlanan bu uygulama sayesinde; teras ya da çatı katları koruma altına alınır.
Kötü hava koşullarına karşı, istenmeyen su sızıntılarının önüne geçen bu uygulamada, bina içine suyun girmesi engellenir. Suyu tutmayan beton sayesinde de küf ya da nem olasılığı tamamen ortadan kalkar. Yapılan bu uygulamada; bitümlü membran, sıvı membran, modifiye sıva ve EPS levha kullanılmaktadır.
 

Teras Su Yalıtımı ile Binalarınızı Koruma Altına Alın

Çok uzun yıllardan beri tercih edilen bu uygulama başta çok maliyetli gibi görünse de durum aslında hiç de öyle değildir. Bir kereye mahsus olarak yapılan bu işlem, çok uzun yıllar boyunca binanızın su ile temas etmesini engeller ve evlerinizi olası su baskınlarına karşı koruma altına alır.
Teras su yalıtımı yaptırmanın genel faydaları ise şu şekildedir;  

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılmalı?

Yukarıda bahsi geçen sebeplerden ötürü, eğer sizler de yaşam alanlarınızı bu uygulama ile koruma altına almak istiyorsanız öncelikle binanızın genel durumunu değerlendirmeniz gerekmektedir.
Profesyonel bir şekilde yapılan kontroller sonrasında uygun malzeme seçimi ile yapılan uygulama, tabanın ya da çatı katının su geçirmesini tamamen engeller. Teras ya da çatı katlarının su almasını engelleyen bu yalıtım sisteminde doğru ve kaliteli malzemelerin seçilmesi son derece önemlidir. Yapıların daha dayanıklı hale gelip kullanım ömrünü uzatan teras su yalıtımı, kuru zemine uygulamak daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.
Okunma: 63     Tarih: 14.09.2023