Teras Su Yalıtımı İçin Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Teras Su Yalıtımı İçin Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Teras Su Yalıtımı İçin Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

 
Teras su yalıtımı oldukça kapsamlıdır bunun nedeni düz yüzeyi nedeniyle suyun herhangi bir yöne akmaması sonucu birikinti yapması ve sızıntı oluşturmasıdır. Bu sızıntılar evlerin içine zarar verdiği gibi temellerin yapısının daha hassas ve kullanışsız olmasına yol açmaktadır. Teras su yalıtımı için özellikle bu yöntemler dikkate alınarak yapılmaktadır.
 

Teras Su Yalıtımı Önemi ve Teknikleri

 
Yeni bir yapıtın ya da var olan yapıtın ihtiyaç duyduğu teras su yalıtımı, mevcut durumlarının haricinde nasıl daha iyi hale getirilebilir şeklinde yapılmaktadır. Birbirinden farklı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları su yalıtım membranları sayılan EPDM esaslı membranlar, bitüm esaslı membranlar, HDPE esaslı membranlar ve PVC esaslı membranlardır. Bu membranların haricinde sürme esaslı su yalıtım malzemeleri de kullanıma uygundur.
 
Bunlar akrilik esaslı elastomerik su yalıtım malzemeleri, çimento esaslı su yalıtımı, poliüretan esaslı su yalıtım malzemeleri ve bitüm esaslı su yalıtım malzemeleridir. Kullanılan yöntem ve malzemeler haricinde işçiliğin de önemli olduğu su yalıtım işlemleri profesyonel bir çalışma gerektirmektedir. Yaptıracağınız kişileri özenle seçmeniz gerekmektedir.
 

Teras Su Yalıtımı ile Sağlıklı Yapıtlara Sahip Olun

Yaşayacağınız alanların daha nitelikli ve sağlıklı bir görünüme sahip olması yaşam kalitenizi de artırmaktadır. Terasınızın su geçirmez hale gelebilmesi için doğru bir şekilde tüm koşulların değerlendirilebilmesi gerekmektedir. Genel değerlendirmeler sonucu yapılacak işlemler belirlenir ve kolaylıkla yapılır.
 
Hava şartları dahil olmak üzere birçok etken zaman içerisinde biriken suyun hem yüzeyi bozması hem de birçok hasara neden olmasını sağlamaktadır. Özellikle daha sağlıklı ve daha kullanışlı alanlara sahip olabilmeniz için teras su yalıtımı işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir. Aşınma, yıpranma ya da iklimsel değişikliklere maruz kalmış teras yüzeyleri oldukça pratik bir şekilde eski sağlığına ve görüntüsüne kavuşturulabilmektedir.
Okunma: 65     Tarih: 29.08.2023