Teras Su Yalıtımı Neden Önemli

Teras Su Yalıtımı Neden Önemli

Teras Su Yalıtımı Neden Önemli

Teras su yalıtımı binalar için oldukça önemli bir konudur. Her binada teras ve balkonlara rastlanır. Üstelik bu bölümler yağmur, kar, dolu gibi olumsuzluklardan çok çabuk etkilenmektedir. Binanın dış yüzeylerinde bulunan teraslarda sıcaklık farklılıkları söz konusudur. Islaklık ve nem gibi sorunlarla karşılaşılması da yüksek ihtimaldir. O yüzden terasların izole edilmesi ve su yalıtımının sağlanması için bazı ürünlerin kullanılması gerekir.
Teras izolasyonunu iyi bir şekilde yaparak binanın içine su girişlerinin önlenmesi gerekir. Teraslar yağmur sularını uzun süre içlerinde barındırır. Eğer iyi bir yalıtım yapılmazsa bu sular binaya nüfuz edecek ve su sızıntısı probleminin yaşanmasına neden olacaktır. Bu da evin içinde duvarlarda nemlenme, küflenme ve rutubetlenme anlamına gelmektedir.
 

Teras Su Yalıtımı Avantajları Neler

Teraslar genellikle fayans, kalebodur, yer karoları gibi ürünlerle kaplanır. Bu ürünlerin arasında bulunan derzler zamanla özelliğini yitirebilir. Bu durum su sızıntısının yaşanmasını sağlayabilir. Fayans altında ya da üstünde uygulanacak yalıtımla buna önlem alınabilir. Teras su yalıtımı avantajları şunlardır;  

Teras Su Yalıtımı Uygulamaları

Teraslarda su yalıtımı yapmak isteyenler öncelikle zemine uygun olan yalıtım malzemesi tercihinde bulunmalıdır. Su yalıtım ürünleri çimento esaslı, poliüretan esaslı, akrilik ya da bitüm esaslı malzemeler olabilir. Doğru malzemenin seçimi ve uygulama basamakları sizleri en iyi sonuca ulaştıracaktır. Zeminin hazırlanması, yalıtım malzemesinin uygulanması ve kurumaya bırakılması konularına dikkat edilmelidir.
Teras su yalıtımı için profesyonel kişilerden yardım almak gerekir. Böylelikle uzun soluklu ve dayanımlı bir yalıtım yapmış olacaksınız. Bu durum binayı dış etmenlerden koruyacak ve daha sağlam yerlerde yaşam sürmenizi sağlayacaktır. En iyi su yalıtım malzemesi seçimi ve tercihleri için sitemizde bulunan ürünleri inceleyerek uygulamanın bilir kişiler tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz. 
 
Okunma: 121     Tarih: 13.05.2023