Teras Su Yalıtımı Yaptırmak İsteyenler

Teras Su Yalıtımı Yaptırmak İsteyenler

Teras Su Yalıtımı Yaptırmak İsteyenler

Teras su yalıtımı yaptırmayı düşünen kişiler öncelikle doğru malzeme tercihinde bulunmalı sonrasında en iyi işçiliğin sunulmasını sağlamalıdır. Terasınızın özelliğine bağlı olarak yalıtım malzemesi tercihinde bulunmak gerekir. Mesela açık teras mı, kapalı teras mı, üstünde gezilen ya da gezilmeyen teras mı diye değerlendirmeye alınarak yalıtım malzemesi seçilmelidir. Zemine uygun olan malzeme tercihi istenilen performansı size sunacaktır.
Açık olan teraslar devamlı suya maruz kalma riski altındadır. Yağmur suları terasınıza olumsuz yönde etki edecektir. Eğer yeterli eğim de yoksa bu durum suyun birikmesine, teras kaplama malzemelerinin zarar görmesine ve dolayısıyla alt katlara suyun geçmesine neden olur. Bu tür teraslarda ciddi yalıtımların yapılması gerekir. Kapalı teraslarınızın riski açık olanlara göre daha azdır.

Teras Su Yalıtımı Yaptırmak İsteyenler Hangi Ürünleri Tercih Etmeli?

Teraslarınızı devamlı kullanıyorsanız zemine uygun olarak malzeme tercihinde bulunmak gerekir. Bitüm esaslı olan su yalıtım malzemeleri, zemin kaplama ürünün altında kullanılır. Teraslar fayansla kaplanmadan dökülen betonun üzerine sürülür. Esnek özelliğine sahip olmayan epoksi su yalıtım malzemesi çizilmeme özelliğine sahiptir ve her teras için uygun olabilir. Membran tercih edilecekse yine fayansın altına uygulama yapılması gerekir.
Sürme bazlı olan su yalıtım malzemeleri fırça yardımıyla teraslara uygulanmaktadır. İşlem iki kat yapılırsa daha iyi sonuç alınır. Fayans üzerine uygulanacak su yalıtım malzemelerinden bahsetmemiz de mümkündür. Teras su yalıtımı yaptırmak isteyenlerin terasına uygun düşecek olan ürün tespitinde mutlaka uzman yardımı almalıdır.

Teraslarda Su Yalıtımı Uygulamaları

Teraslarda yapılacak olan su yalıtım çalışmalarının inşaat halindeyken uygulanması daha verimli ve ekonomiktir. Sonradan yapılacak olan uygulamalarda fayansların kaldırılması yalıtımdan sonra tekrar kaplanması gerekir. Tüm bunlar da hem malzeme hem işçilik giderlerini ifade eder. Ama mecburiyetten dolayı sorunlu olan teraslarda mutlaka su yalıtımları yapılır. Teras su yalıtımı uygulama basamakları şöyledir:  
Okunma: 15     Tarih: 21.05.2024