Teras Su Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Teras Su Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Teras Su Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

 Teras su yalıtımı sürecinde tercih edilen işlemlerden kullanılan malzemelere kadar her detay başarılı bir şekilde yürütülmelidir. Teraslar yoğun yağış alan ve kimi zaman su birikintisi olan bölgelerdir. Bu noktada özellikle iyi bir izolasyon olması, suyun sızmasını önlemek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda terasların kullanımında belirli bir konfor sağlamak için de önemli bir tercih olabilmektedir.
 
Son dönemlerde su yalıtım konusunda birçok farklı sistem ön plana çıkmaktadır. Bu sistemler içerisinde hiç şüphesiz ki yeni üretilen metotlar daha popülerliğe sahiptir. Teras yalıtımı konusunda da hem ısı hem de su yalıtımı ön plana çıkmaktadır. Bu noktada iyi bir firma seçimi yapmak gerekmektedir aksi halde istediğiniz etkiyi alamazsınız.
 

Teraslarda Kullanılan Sürme Bazlı İzolasyonlar

 
Teraslarda tercih edilen izolasyonlar içerisinde sürme bazlı olanlar ön plana çıkmaktadır. Hem uygulama bakımından kolay olması hem de uzun süreli avantajlı etkiler bırakmasından ötürü birçok firma tarafından aktif bir şekilde tercih edilmektedir. Teras ve balkon izolasyonları için çok fazla kırma ve dökme işlemi olmadan uygulanabilir olması da birçok ev sahibinin tercihleri arasında bir numaraya çıkmayı başarmıştır.
 
Öte yandan sürme bazlı izolasyonlar oldukça hassas uygulamalardır. Bu sebeple dikkatli ve profesyonel bir şekilde uygulanması gerekmektedir.  Kısacası profesyonel bir işçilik yapılması gerekmektedir. Aksi halde uzun vadeli kullanımlarda birçok problem de karşınıza çıkacaktır. Teras su yalıtımı noktasında tüm bunları göz önüne almanız önemlidir.
 

İzolasyon Nasıl Uygulanır?

 
İyi bir izolasyon uygulaması için kesinlikle alanın temiz ve gevşek parçalardan uzak durması gerekmektedir. Aksi halde izolasyon malzemelerin tam olarak zemine tutunması sağlanamaz. Öte yandan zemin ilk olarak astarlanması gerekmektedir. Eğer astar işlemi doğru bir şekilde yapılmazsa yüksek ihtimalle izolasyon malzemelerin tutunması düzgün olmayacaktır. Teraslarda düzgün bir izolasyon yapabilmek için o ortama uygun bir seçeneğin tercih edilmesi gerekmektedir.
 
Örnekle bu durumu açıklamak gerekirse, binaların zemin yapısı için tercih edilen izolasyon sistemi ve malzemesi ile teraslar için tercih edilen izolasyon malzemeleri bir değildir. Teras su yalıtımı için tercih ettiğiniz malzemelerin de kalitesine önem vermeniz gerekmektedir. Uzun süreli kullanımlarda izolasyon malzemesi seçimini doğru yapmanız avantajınıza olacaktır.
Okunma: 133     Tarih: 07.02.2023