Teraslardan Binaya Su Girmemesi İçin Teras Su Yalıtımı

Teraslardan Binaya Su Girmemesi İçin Teras Su Yalıtımı

Teraslardan Binaya Su Girmemesi İçin Teras Su Yalıtımı

Teras su yalıtımı binanın tümünü suyun olumsuz etkilerinden korumak için oldukça önemlidir. Bazı binaların en üstünde çatı yerine teras bulunur. Bu durumda yalıtım çok daha fazla önem taşır. Özellikle sıcak olan bölgelerimizde terasların işlevi oldukça fazladır. Bu bölümler ailece keyifli zaman geçirilen yerler olarak değerlendirilse de bazen halı yıkama, sebze kurutma, saksıda bitki yetiştirme alanları olarak da değerlendirilmektedir.
Akdeniz ve Ege bölgemiz sıcak bir iklime sahip olduğu için birçok evde teraslar yer almakta ve buralarda güzel zamanlar da geçirilmektedir. Yağmurdan, kardan, rüzgardan ve fırtınadan doğrudan etkilenen teraslarda yalıtım çalışmalarının yapılması gerekir. Su yalıtımı bu konuda oldukça önemli olduğu gibi ısı yalıtım çalışmaları da yapılarak altta bulunan odaların olumsuz hava şartlarından korunması gerekir.

Teras Su Yalıtımı Uygulamalarının Binaya Faydaları

Betonarme bir yapıyı olumsuz olarak etkileyen en önemli etken sudur. Suyu emen beton ıslaklığını devam ettirdiği sürece iç bölümlerde nem, küf, mantar ve rutubet durumları oluşacaktır. Eğer önlem alınmazsa tüm binanın betonu içinde ilerleyen su yapının dayanımını azaltır. Kolon ve kirişlerde bulunan demir donatıların korozyona uğraması demek yapının mukavemetini kaybetmesi anlamına gelir. Bu da ciddi sorunlara neden olarak binanın eskimesine, kötü görünmesine daha da önemlisi depreme karşı dayanıksız bir hal almasına neden olacaktır.
Teras su yalıtımı faydaları arasında uzun ömürlü ve sağlam binalara ulaşmak bulunur. Balkon, teras ve çatı gibi bölümler açık alanlar olduğu için bu alanları sudan korumak için yalıtım çalışmalarının yapılması, doğru ve kaliteli malzeme tercihiyle iyi bir işçilik hizmeti alınması gerekir.

Teras Su Yalıtımı Fiyatları

Mevcutta bulunan binalar için bazı yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Zamanla eskiyen binaların öncelikle dış görüntüsünde deformasyonla karşılaşılmaktadır. Dış cephe çalışmalarıyla kötü görüntüleri en güzel ve en modern hale getirebilirsiniz. Önemli olan dış etkenlerden olumsuz etkilenen binalar için yalıtım çalışmalarının yapılmasıdır. Köklü ve kalıcı işlemler uzun bir kullanım ömrünü de ifade eder.
Teras su yalıtımı fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar arasında teraslarınıza uygun olarak kullanılacak malzeme tercihi ilk sırada yer alır. Terasın büyüklüğü fiyatı belirleyen unsurlar arasındadır. Malzeme giderlerinden başka işçilik giderleri de söz konusudur. Doğru malzeme tercihi ve iyi bir işçilikle su yalıtımı için harcamış olduğunuz ücret boşa gitmeyecektir. Uzun yıllar binanızı sudan koruyarak eskimesini, çürümesini ve değer kaybetmesini de önlemiş olacaktır.
 
Okunma: 58     Tarih: 12.01.2024