Hydroisol - Kristal Üreten Beton Su Yalıtım Katkısı Nedir?


HYDROISOL – Rusya Bilimler Akademisi Ural Teknik Üniversitesi tarafından geliştirilen "HYDROISOL" çimento esaslı bir su yalıtım malzemesi olup, yalıtımsız betona uygulandığında betonu suya karşı tamamen geçirimsiz hale getiren çimento esaslı kristal üreten su yalıtım malzemesidir.

"HYDROISOL" betonun kılcal boşluklarını suda çözünmeyen kristallerle doldurup beton elemanın kendisini sonsuza kadar geçirimsiz yaparak inşaat sektöründeki su yalıtım çözümlerini basit, sağlıklı ve ekonomik hale getirmektedir. "HYDROISOL" dünyadaki kristal üreten su yalıtım malzemeleri içinde, ürettiği iğne tipi kristallerle tanınır ve bu "HYDROISOL" u diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliğidir.

"HYDROISOL" su geçirimsiz beton elde etmek amacıyla ''BETOMIX-ITH'' beton karışımı katkı olarak eklenebilir veya belirtilen oranlarda karıştırılıp şerbet olarak beton yüzeyine fırça veya püskürtme yoluyla kolayca uygulanabilir. Uygulandıktan yıllar sonra bile su ile temas ettiğinde kristal üretimine devam eder. Sadece su yalıtımını sağlamakla kalmayıp, betonun içine nüfuz ederek beton demirlerinin hava ve su ile temasını keserek korozyonu önlediğinden, betonun dayanıklılığını da arttırır.